شنبه, 27 دی 1399
  • ساعت : ۷:۳۲:۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ 
  • کد خبر : ۲۸۰۵
اهمیت تفكیك پسماند
♻️براى كاهش ميزان پسماند در طبیعت، ساده ترين، موثرترين و كم هزینه ترين راهكارها چیست؟ 👇👇

شنبه های آموزشی                                                                     

   بسمه تعالی                                                   

        شهرداری چغادک در راستای آموزش شهروندی.                                                

  ✅ اهمیت تفکیک پسماند

♻️براى كاهش ميزان پسماند در طبیعت، ساده ترين، موثرترين و كم هزینه ترين راهكارها چیست؟ 👇👇                                 

        1️⃣توليد نكردن زباله از طريق كاهش مصرف و پرهيز از استفاده اقلام غير ضرورى (مانند کیسه ها و بسته ها  پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف، آب بسته بندی شده، و....)
2️⃣ جداسازى پسماندهای خشك و تر است كه يكی از مهم ترین  روش های ابتدايى براى كاهش ميزان پسماند و اثر آن بر محيط زیست است.
🔰در حالی که متأسفانه هنوز در اكثر نقاط كشور ما ، سامانه مناسبى براى جمع آورى پسماند های  تفكيك شده وجود ندارد . اما خوشبختاته  در شهر چغادک علاوه بر  ايستگاه بازيافت مکانیزه ، ماشین های برداشت پسماند خشک به طور زمان بندی شده به درب منازل مراجعه می کنند و پسماند قابل بازيافت را از شما دريافت مى كنند و مهم تر از همه، شهروندان فهیم چغادک می توانند از طریق اپلیکشن فرازیست  درخواست برداشت پسماند خشک خود را ثبت  و در کمترین زمان مامورین بازیافت مراجعه و نسبت به برداشت آن اقدام نمایند.                                                 💠اما شما شهروند فهیم اگر  فرصت و امكان هیچ کدام از این کارها را ندارید!! باز هم می توانید با  تفكيك پسماند در منزل به كاهش پسماند در #طبيعت كمك كند چرا كه هستند كسانى كه از پسماند ما ارتزاق مى كنند و ميزان قابل توجهى از پسماندهای خشك و بازيافت پذير، توسط گروهى از شهروندان  از سطل هاى آشغال جمع آوری مى شود.
🔷پس لطفا از همین امروز  تصميم به تفكيك پسماند بگیرید و سعى كنيد زباله_تر را در كيسه هاى تيره و زباله_خشك را در كيسه هاى روشن قرار دهيد كه فرآيند تشخیص نوع زباله و جمع آورى زباله های خشک را براى جمع كنندگان زباله ها آسان تر كنيد.
💠ازخودمانشروع_کنیم/.            

     🔰در صورت داشتن هر گونه سوال با شماره 09038171389 در پیام رسان وات ساپ ارتباط باشید.              ♻️♻️♻️♻️♻️♻️♻️روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی چغادک

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0