چهارشنبه, 15 مرداد 1399
  • ساعت : ۷:۵۶:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ 
  • کد خبر : ۲۷۸۴
پیام مهندس زارعی شهردار چغادك به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست
💠(انا جعلنا علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا)) 🔰 بررسی قرآن و روایات اسلامی نشان می دهد دین مبین اسلام همواره به محیط زیست به مثابه ظرف حیات و تکامل انسان اهمیت داده است. اسلام برای مسئولیت انسان در برابر محیط زیست اهمیت بسیاری قائل شده و طبیعت را امانت خداوند در دست انسان می داند و به همین علت برای طبیعت حقوقی در نظر گرفته و انسان را مکلف به ادای آن حقوق می کند.

پیام مهندس زارعی شهردار چغادک به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست            

    بسم الله الرحمن الرحیم

💠(انا جعلنا علی الارض زینه لها لنبلوهم ایهم احسن عملا))
🔰 بررسی قرآن و روایات اسلامی نشان می دهد دین مبین اسلام همواره به محیط زیست به مثابه ظرف حیات و تکامل انسان اهمیت داده است. اسلام برای مسئولیت انسان در برابر محیط زیست اهمیت بسیاری قائل شده و طبیعت را امانت خداوند در دست انسان می داند و به همین علت برای طبیعت حقوقی در نظر گرفته و انسان را مکلف به ادای آن حقوق می کند.
◀️اصل پنجاهم قانون اساسی اشعار می دارد:
"در جمهوری اسلامی، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند، وظيفه عمومي تلقي مي گردد. از اين رو فعاليت‌هاي اقتصادي و غير آن که با آلودگي محيط زيست يا تخريب غير قابل جبران آن ملازمه پيدا کند ممنوع است"
💢آرزوی داشتن محیط زیستی سالم  و عاری از هرگونه آلودگی و تخریب و طبیعتی مناسب برای انسان ها و دیگر موجودات ، عزمی جدی در جهت حفظ ، نگهداری و بهره‌ برداری صحیح از مواهب و منابع زیبای زمین را می طلبد که این مهم وظیفه همگانی مردم و مسئولین است .
بی شک برای رسیدن به محیط زیست و طبیعتی در خور شأن همگان، عزمی جدی همراه با همدلی و همزبانی مردم و مسئولین را می طلبد
اینجانب فرا رسیدن “هفته محیط زیست” را به همه تلاشگران و حامیان محیط زیست تبریک عرض نموده، امیدوارم با اتحاد و همدلی همگان درراستای داشتن شهری سبز گام برداریم.                                                                ♻♻♻♻♻♻♻.                  روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی چغادک

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0